Kleita jeb tunika 6gadīgai princesei

No adītājas viedokļa raugoties visjaukākais un pateicīgākais modelis ir 5-7 gadus veca meitene.Kāpēc?

Tāpēc, ka:

1) Nelieli gabarīti…kleitiņa jeb jacīte aizņems 4X mazāk laika un materiāla , salīdzinot ar pieaugušo izmēru;

2)varu atļauties arī ko drusku stilīgāku (tuniku ar legingiem)…tai pašā laikā arī kādu bēbīšu caku;

3)vēl pārāk skaļi neprotestē pret konkrētu modeli un stilu, labprāt valkā pat cepures!!!…loģiski, ka apģērbs nedrīkst “kost”.

Brīvdienās sabildēju divus adījumus, kas tikpat labi varētu būt gan kleita , gan tunika pie stilīgām biksēm un vienkrāsaina topiņa.Viss atkarīgs no vecuma, klimatiskajiem apstākļiem un valkātājas garastāvokļa.

Dzija Mississipi Print (Katia) 2 kārtās.

Melnās pogas uz kabatas likās pārāk agresīvas, tāpēc tika nomainītas pret gaišākām

Lai cepures mala būtu ērtāka lietojot, tamborējam “nepilnās kārtas” – priekšējā mala ir nedaudz platāka par aizmugurējo.

Kleitiņai un cepurei 110 cm garai meitenei nepieciešams 300 g košas melanžētas dzijas un nedaudz oranžas, zaļas un baltas dzijas apdarēm (kopā 50 g). Dzijas sastāvs – 50% kokvilna un 50% akrils. Dabīgā šķiedra (kokvilna), valkājot, ir patīkama un elpojoša, savukārt sintētika (akrils) nodrošina krāsas noturību un palīdz saglabāt adījuma formu. Bērnu apģērbu nevajadzētu darināt no tīras sintētikas.

Kleita adīta uz 3.Nr apaļadāmajām adatām pa apli bez vīlēm.

Uzmet 160 valdz. un ada  5 krāsainas labiski – kreiliskas joslas. Ik pēc 4 kārtām maina krāsu. Krāsu maiņas vietu iekārto vienā sānā – tad veidojas neuzkrītoša pāreja.

Sānu malu sašaurinājumus veido katrā 12 rindā adījumu samazinot par 4 valdz..

Kad sasniegts 42.cm augstums, darbu sadala uz pusēm un turpina adīt turp-atpakaļ (liekos valdziņus uzver uz pavediena).

Rokrinķiem rauc katrā pusē 3,2,1 valdziņus. Noraukuma vietās jābūt glītai pīnītei.

Pleca slīpumu veido, adot nepilnās kārtas (3 x 3 valdz.). Reizē ar pleca noraukumu, veido mugurpuses kakla izgriezumu, malās raucot 2 x 1 valdz.

Priekšpuses kakla izgriezumam norauc vidējos 16, pēc tam katrā pusē 3,2,1,1,1 valdziņu.

Sašuj plecu vīles. Rokrin aptamborē koši oranžu apdares maliņu – 2 kārtas īso stabiņu tamborējumā.

Kakla izgriezumā tamborē īso stabiņu kārtu, pēc tam turpina reljefā tamborējumā

virzienā uz augšu – stingra garo stabiņu kārta (aizķerot iepriekšējās kārtas pīnītes tālāko malu)

virzienā iz leju (aizķerot iepriekšējās kārtas pīnītes tuvāko malu) veido gaisīgu dekoratīvu volāniņu. Katrā cilpiņā ietamborē 2 garos stabiņu un gaisa cilpu starp tiem. Tā turpina 2 kārtas.

Dekoratīvā kabata ar “smaidiņu” tamborēta ar 3.Nr tamboradatu. Baltas dzijas cilpā ietamborē 12 garos stabiņus, savieno aplī. Pacēlumam uz nākošo kārtu 3 gaisa cilpu pīnīte. 2.Kārtā katrā cilpiņā ietamborē divus stabiņus. 3. un turpmākajās kārtās pieaudzē pa 12 jauniem stabiņiem, lai veidotos vienmērīga apļa forma. Kad sasniegts vēlamais kabatas izmērs, tamborē 2 kārtas platu reljefu volāniņu, katrā cilpiņā atkārtojot (1 stabiņš, 1 g. cilpiņa, 1 stabiņš, 1g. cilpiņa).Volāniņa pamatni aptamborē ar zaļu mezgliņu rindu. Kabatai piešuj 2 lielas pogas un ar ķēžu dūrienu izšuj muti. Kabatu piešuj pamatam, piestiprinot pusi no apļa apakšējās daļas un 5 cm augšmalā.

Cepure tamborēta no garajiem stabiņiem.6 gaisa cilpu pīnītē ietamborē 18 garos stabiņus. Nākošajās rindās katrā aplī stabiņu skaitu palielina par 12. Kad apļa diametrs sasniedz 8-10 cm, pieaudzējumu skaitu samazina līdz 6. Svarīgi ir, ik pēc pāris kārtām, cepuri piemērīt, un , ja nepieciešams – izdarīt korekcijas. Kad sasniegts galvas apkārtmērs, 5 cm tamborē cilindriski bez pieaudzēšanas. Atlokāmajai maliņai pāris kārtas atkal pieaudzē – pa 12 stabiņiem aplī, līdz veidojas vēlamā forma. Turpinot, pieaudzējumu skaitu atkal samazina.

Puķes baltais vidus – blīvs aplis no garajiem stabiņiem. Ziedlapiņas veido volāniņš no garajiem stabiņiem starp tiem tamborējot pa vienai gaisa cilpiņai.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s