Čiekuri ziemas saulītē

Pavisam nopietni ķeroties pie cimdu adīšanas, kā pirmo tehniku izvēlējos nocelto valdziņu (čiekuriņu, šūniņu, pendēra) rakstus. Pirmie 3 pāri man prasīja vismaz nedēļu katrs. Daudz sanāca ārdīt, kamēr ietrāpīju pareizajā valdziņu skaitā un adatu izmērā. .. tas bija tikai 18 mēnešus atpakaļ.

Tikko, pāris vakaros noadīju vienu pārīti un tas likās tik ātri un vienkārši.Tradicionāli – Teksrenas divkārtīgā dzija. Mani favorīti ir tie dabīgi pelēkie toņi.

Pagājušā gada beigās, meklēju materiālus nodarbībai par dažādiem čiekuriņu rakstiem. Te bildē ir gan mani, gan studijas meiteņu adītie paraudziņi. Pareizo krāsu izvietojumu var izvēlēties tikai adot, adot un vēlreiz adot. Neārdu! Es krāju savus paraudziņus.Šāda izskatās čiekuriņu raksta shēma. Valdziņu skats/6. Uz adatas 18 valdziņi. Vajag 3 krāsu dziju – 2 saskanīgas, bet vienu ļoti košu un kontrastainu (dzeltenās actiņas). 5. un 10. kārta ir drusku “čakarīgāka”, jo jāada ar 2 kamoliem vienlaikus, bet pārējās kārtas adām tikai ar vienu pavedienu.

Atliek shēmā izvēlēties citu krāsu kombināciju un raksts izskatīsies pavisam citādāk, bet adās tikpat vienkārši.

 

 

3 thoughts on “Čiekuri ziemas saulītē

  1. TIk jauki un priecīgi! Vienā no taviem cimdiem atpazinu līdzīgus, kādi man bērnībā bija, vecmammas adīti, un man arī sagribējās tādus uzadīt. Sanāk, ka 2. kārtas valdziņš iet līdz pat 5. kārtai, ne reizi neizadīts?

    • Jā! Tā sanāk. Tas adījums pēc tam izlīdzinās, jo nākamajās kārtās cits valdziņš tiks nocelts. Uz augšu aug salīdzinoši lēni, toties biezi un silti.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s