Zaļa vestīte

1

Interesants projekts, adīts pēc bildes, neizārdot nevienu valdziņu. Iztiku pat bez paraudziņu adīšanas.

Dzija Noro Bamboosilk precīzi 200g, 3mm adatas.

Process

Sākam ar to, ka sameklējam savā drēbju skapī piegrieztni – topiņu, kas ir vēlamajos gabarītos. Sākam adīt  kā klasisku trīssūra lakatu. 2

Patiesībā viss ir ļoti smuki ģeometriskos rāmjos ieliekams. Es mēģināju sazīmēt uz bildes kā tas izskatās

41.Adām trīsstūri no centra, tas ir:  turpkārtā pieaudzējam kārtas sākumā , abās pusēs centrālajam valdziņam un kārtas beigās (katrā turpkārtā valdz.skaits palielinās par 4valdz.) .Atpakaļkārtā bez pieaudzēšanas. Šitā turpinām līdz sasniegts plecu platums.

2. Turpkārtas sākumā un beigās saadām pa 2 valdziņiem kopā (tā lai smuka pīnīte veidojas), abās pusēs centrālajam valdziņam pieaudzējam pa vienam valdziņam (kopējais valdz. skaits uz adatām nemainās) .Atpakaļkārtā bez pieaudzēšanas.Šitā adām līdz sāk prasīties veidot paduses loku.

3. Abās pusēs centrālajam valdziņam pieaudzējam pa vienam valdziņam (kopā valdz. skaits palielinās par 2) Atpakaļkārtā bez pieaudzēšanas. Tā adām līdz mūsu mākslas darbs ir puse no vajadzīgā apkārtmēra.

3Tagad, teorētiski vajadzētu nolikt malā un tikpat lielu uzadīt priekšdaļu, tikai to mēs adām ne no centra, bet uzreiz no 2. punkta…veidosies spics kakla izgriezums. Priekšu adot, par etalonu izmantojam jau gatavo muguru. Pēc tam visu samaucam uz apaļadāmajām atatām un turpināsim pa apli.

4. Priekšdaļu un mugurdaļu atdalām ar marķieriem. Turpmāk adām tāpat kā iepriekš , katrā otrā kārtā, abās pusēs centrālajiem valdziņiem pieaudzējot pa vienam valdziņam, bet sānos, pirms un pēc marķiera sadot pa 2 valdz. kopā (loģiski, ka var izmantot jebkuru saadīšanas veidu, svarīgākais – lai smuki izskatās).Kopējais valdz. skaits uz adatām nemainīsies. Nākamā kārta – labiski. Adām, pa brīdim pielaikojot, līdz sānos sasniegta jostasvieta.

5. Pieaudzēšanas/saadīšanas ritms nemainās, bet, lai nedaudz paplatinātu apakšu, varam mēģināt šmaukties. Vismazāk tas būs redzams, ja centrā pieaudzēsim, bet sānos valdziņus nesaadīsim – šajās kārtās valdz. skaits palielināsies par 4. Pēc tam atkal turpinām saadīt/noraukt kā 4. punktā. Te noteikti derētu uzvilkt mugurā un novērtēt cik daudz šādas paplatinājumu kārtas prasās.

5

 

Ķad dzija iet uz beigām, adām vienu kārtu labiski, vienu kreiliski – lai apakšmala nerullētos. Te ir brīnišķīga iespēja izadīt visu dziju – līdz pējejam cm. Noraucam uzmanīgi – malai jāizskatās akurāti, bet nedrīkst būt par daudz savilkta.

6Nobeigumā sašujam plecus. Es saliku dubulti, bet noteikti pietiktu ar pāris valdziņiem, kas savienoti plecu daļā.

Un tad meklējam kādu, kas ļaujas fotografēties un ejam laukā bildēt 🙂

7Paldies foršajai modelei Agitai no Valmieras adītājām!

Kopsavilkums

Adīju ar milzu kaifu, jo tā krāsa tiešām ir dievīga. Dzija ir mīkstāka par visiem zināmo Flower Bed, bet noteikti nav tik ekonomiska ( jo pavediens ir pupjāks un salīdzinoši smags viskozes dēļ) Tagad gribas pamēģināt līdzīgu siluetu no kādas vasaras dzijas (lina, piemēram).

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s