Ak, eglīte!

2

Atkal viens fiksais projekts. Uzadījās apbrīnojami ātri – aptuveni nedēļa (man gan šobrīd ir daudz brīva laika).

Princips pavisam vienkāršs. Iesāk ar vaļējo valdziņu uzmetumu aptuveni vidukļa apkārtmērā un rullē labiski pa apli uz leju. Kad noadīti aptuveni 5 cm, ik pēc 10 valdz pieaudzē jaunu valdziņu (no starppavediena – lai caurums neveidojas). Šādas pieaudzējumu kārtas veido ik pēc 4-5 cm. Pirmajās pieaudzējumu kārtās paplatinām ik pēc 10 valdz., pēc tam, kad esam aizadījušās pāri dibenam, pieaudzējumu kārtās paplatina ik pēc 5 valdz. Te neaizstājamas ir Knit-Pro adatas ar vairākiem garajiem kabeļiem, savu ideālo siluetu, jau var noteikt tikai pielaikojot.

4Lai vienkāršāk skaitītu, pieaudzējumu kārtu adīju kreiliski ( tā arī tie jaunie valdziņi labāk izskatās)

5

 

Pašā apakšā vienu pieaudzējumu kārtu adām paplatinot ik pēc 3 valdz. Un tad pats trakākais – apakšmalas volāns. Aptuveni 10 cm pirms pareizā garuma sasniegšānas dubulto visus valdziņus (t.i. valdziņš, apmetums, valdziņš , apmetums…utt). Kad noadīti 5 cm, vēlreiz dubultojam visus valdziņus. Lai mala nerullējas, dažas apakšējās kārtas adām rievotā rakstā.

7

Sākotnējā koncepcijā bija paredzēts dubults volāns – lai izskatās, ka melni apakšbrunči lien laukā, bet noraucot sapratu, ka tas būtu “perebors”.

3

 

(!)   ļoti svarīga lieta! Tad, kad noraukts, izmazgāju, izgriezu centrifūgā un pakarināju lai nostiepjas. Pēc tam, var, pēc kāda gatava un pārbaudīta apģērba parauga (piemēram, vestītes) pieadīt augšdaļu. Šinī gadījumā tas ir pats vienkāršākais risinājums.

Tehniskās detaļas.3mm adatas. Noro Flower Bed ~ 400g un aptuveni 120 g pelēki melnas kašmira ( Brieža ielas izcelsmes)dzijas. Šoreiz Noro atšķaidīju ne tikai skopuma dēļ, bet arī tāpēc, lai to regulāro svītrojumu sajauktu. Manuprāt, man pirmo reizi sanāca atrast dziju, kas perfekti sader kopā ar Noro. Iepriekš tas nekādi neizdevās.

6

Kad ieraudzīju galarezultātu, uzreiz radās asociācija ar sudrabegli – sakrīt gan krāsa, gan siluets.

egle

1

 

 

 

 

3 thoughts on “Ak, eglīte!

  1. Šis laikam ir tas, kas jāredz dzīvē 🙂
    Bet kaut kādā nākotnē es arī gribu sev tādus svārkus vai sarafānu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s