Vēl viens eksperiments – Lakedale šallīte

Pamatideja ir kārtējais Stephen West šedevrs. Oriģināls man ļoti iepatikās, pirmo reizi aci uzmetot.Es gluži neesmu mežģīņu lakatu cienītāja. Nespēju noadīt milzu caku vienā krāsā.Joprojām, neesmu no sevis izspiedusi ne Kiri, ne Haruni utt… Man vislabāk patīk realizēt dažādu dizaineru domas lidojumus, kur izmanto nedaudz sarežģītākas ģeometriskās formas kā vienkāršs 3stūris. Un, loģiski – spēlēties ar krāsām un faktūrām. Šis konkrētais prasītos pēc ļoti kvalitatīvas merīnvilnas (vēl labāk – ar zīda piešprici). Jābūt pēc iespējas krītošam (lai velk uz leju tās cakas), bet ne slīdīgam ( lai neslīdetu nost no pleciem).

Diemžēl, apraksts oficiāli nav nopērkams, atrodams vienīgi Malabrigo dzijas bukletā. Pati štukoju un pētīju gatavo darbu bildes. Manuprāt, vizuāli sanāca diezgan līdzīgs, bet vislielāko kaifu man sagādāja dizaina ergonomiskums. Šobrīd intensīvi valkāju un liekas, ka tā ir visērtākā un praktiskākā no iepriekš adītajām šallēm. Te laikam liela nozīme tam, ka izdevās pareizi notrāpīt ar dzijas izvēli.

Sākums – kā jau parasti standarta trīssūrim. Pēc tam, iezīmējam centrālo valdziņu un tam abās pusēs simetriski adām rīsa raksta modifikāciju (turpkārtā 1 lab, 1kr; atpakaļkārtā kreiliski ( tā lai labā pusē izskatās labiski))

Pieaudzēšana notiek abās šalles malās katrā kārtā, bet šalles vidū – abās pusēs centrālam valdziņam-katrā 4. kārtā.

Kad apnīk adīt trīsstūri, pārejam uz zig-zag caku.Ja godīgi – tad izskatās vienkāršāk, nekā patiesībā ir. Mēģināju uzzīmēt shēmu. Ja atrodat kļūdas sakiet!

Shēmā pelēkā krāsā ir tās rindas, kas adāmas ar pamata dziju, baltā – kontrastainas krāsa. Jau sākumā, iekārtojot rakstu, jāskatās, lai pamata raksts glīti pāriet uz malas rakstu – t.i. virs labiskajiem valdziņiem labiskie, virs kreiliskajiem valdziņiem veidosies paplatinātā krāsainā josla. Silti iesaku katru otro noceļamo valdziņu iezīmēt. Čakars liels, bet mazāk putrosies.

!!! Apmetumus nākamajā kārtā izadīju griezti…lai neveidojas caurums

!!! Shēmā uzzīmēts tā, kā izskatās no labās puse, t.i. atpakaļkārtu adām labiski (tā lai no labās puses izskatītos kreiliski)

!!! Noceļot valdziņu diegs iet pa darba kreiso pusi

Pašās beigās noraucu ar tamboradatu, aiz katra valdziņa papildus 1 g.c., spicumos papildus vēl mezgliņus no 3 g.c. – lai varāk izceļas tas stūris.

Adot malu, no katrs kreilisko valdziņu “celiņš” paplatinās no 1 līdz 9, tā kā var izdarīt secinājumus. Man noraukt sanāca ~ 1600 valdz.

Man nedaudz bažas rada kreiliskā puse, jo dzija (bambuss) ir slīdīga un garie pārstaipi nebūs īsti praktiski.

Tehniskās detaļas:

Adatas 2,5mm

200g Louisa Harding Willow Tweed (40% Alpaca 40% Merino 20% Silk )

Cakām pietrūka, mēģināju aizvietot ar savu iecienīto OnLine Java (aptuveni 50 g izgāja)

Baltais ir turku bambuss – aptuveni 40g iztērējās

Lai nobeidzot kārtīgi izstaipītu un izžāvētu vajag veselu kasti ar kniepadatām un ļoti daudz vietas.

Secinājumi

Neskatoties garlaicīgajām nobeiguma kārtām, adījās pārsteidzoši ātri.Adījums ļoti izmainījās pēc mazgāšanas un izstiepšanas, uz labo pusi protans. Gribu uzadīt vēl kādu, bet pamatam izmantojot gaišu, kvalitatīvu merino, bet bambusa vietā, kaut ko  košu un krāsainu (Drops Delight, jeb Noro). Man taču tagad ir viens “paraudziņš”, pēc kā piemērtīt 🙂

Vai neizskatās pēc putna spārniem?

2 thoughts on “Vēl viens eksperiments – Lakedale šallīte

  1. Jā šis ir skaistākais un uz tausti patīkamākais, kuru esmu redzējusi un pataustījusi!Un liels paldies par aprakstu!Arī ļoti gribu tādu, tik vai pietiks spēka un pacietības atkārtot kaut ko tik pilnīgu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s