Mani Crazy brunči

Kad jūnijā, mans Dārziņu vasarnīcas kaimiņš, nenormālā skaļumā uzgriež Radio2 “Līgo”dziesmas, man gribas atbildēt ar tikpat skaļu “Jingle Bells”.
Tāpat tagad, šinī nenormāli sniegainajā un aukstajā ziemā labprāt krāmējos pa savu arhīvu un priecājos par bildēm ar īstu, sulīgi zaļu zāli. Neciešu ziemu.Un aukstumu.
Pati ideja par hiperbolisko adījumu man radās, izlasot SestDienā rakstu par Dainu Tamiņu. Te ir dažas bildes…lai būtu aptuveni skaidrs, par ko runa. Pēc šī principa tamborēts, mugurā velkams apģērba gabals būtu stīvs, smags un ļoti nepraktisks. Kāpēc gan nepamēģināt to uzadīt? Tā nu tapa viens crazy projekts, kurš cītīgi silda antresolu un tiek publiski uzvilkts vienīgi ar adīšanu saistītos pasākumos (studijas darbu demonstrējumos). Gan kliedzošais krāsu salikums, gan pats stils ir man pašai (pelēkā pele vulgaris) pilnīgi nepieņemams, tāpēc priecājos, ka  šad, tad kāda draudzene aizņemas kā aksesuāru dullai vecmeitu ballītei.

Svārki ir praktiski bezizmēra, jo jostasvietā – tunelis, kurā ievērta kaprona šņorīte, kuras garumu regulē ar nelielu plakanu fiksatoru.

Gandrīz kilograms dažādu faktūru kokvilnas, viskozes un poliestera efektdzijas, melnā augšdaļa no Javas (viena no manām mīļākajām dzijām kokvilna/viskoze 50g/176m)

3.,4.,5. Izmēra apaļadāmās adatas. Augšdaļai pilnīgi pietiek ar standarta 80 cm garām, bet paplatinot noteikti vajadzēs vismaz 150 cm.

Un tā – Jostiņai uzmet 170 valdz., savieno aplī.

6 kārtas ada labiski,

vienu (locījuma) kārtu kreiliski,

sešas kārtas atkal labiski.

Nākamajā kārtā katram valdziņam pieadām atbilstošo uzmetuma pīnītes pavedienu – veidojot tunelīti, beigās neaizmirstam par caurumu, caur kuru šņorīti izvērt.  Ieveramā gumija šeit diez vai derēs…kuplā apakšdaļa ļoti velk uz leju.

Tālāk melno augšdaļu (27 cm)adām ar 3 Nr. adatām atkārtojot 5 kārtas labiski, vienu kreiliski. Kreiliskajās kārtās ik pēc 15 valdziņiem no starppavediena griezti kreiliski (lai neveidotos caurums) izadām lieku valdziņu. Pieaudzējuma vietas izkārtojas vienmērīgi pa visu adījumu un kreiliskajā rindā ir neuzkrītošākas.

Svītraino apakšdaļu adot, pārejam uz 4.Nr adatām, ik pēc 2-6 kārtām mainot citas krāsas (faktūras) pavedienu gan labiskā, gan kreiliskā adījuma rindās. Valdziņus pieaudzē straujāk – katrā 6.kārtā ik pēc 10 valdziņiem. Svārku apakšējos 20 cm adām ar 5.Nr adatām un valdziņu skaitu palielinām katrā 4.kārtā. Valdziņi jāpieaudzē pēc iespējas nemanāmi – kreiliskajās kartās.

Noraukums ir traki garlaicīgs, man sanāca vairāk kā 2 tūkstoši valdziņu.Visātrāk sanāk to darīt ar tamboradatu.

Nu, un tad var meklēt atbilstošu fonu un kādu, kas nobildē 🙂

Bet, pavisam nopietni šāda veida apģērba gabals ir ļoti noderīgs 3-6g vecai modes dāmai.Var gan uzpucēties Līgo vakarā, gan visos Mārtiņu, Miķeļu, Ziemassvētku u.c. obligātajos pasākumos bērnudārzā, komplektā ar askētisku blūzīti un pastaliņām. Protams, ar to paplatinājumu nevajag pārcensties, lai mazais zaķis nesapinās un nenokrīt. Turklāt svārki , pēc vajadzības var augt līdzi valkātājai, ja prasās, var paadīt drusku garāku, no viena vai otra gala.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s