Citādas zeķes

Ar savu ačgārno zeķu adīšanas slimību esmu aplipinājusi savas “skolnieces”. Pēdiņās lieku tāpēc, ka manu Dobeles meiteņu vidū ir viena izcila meistare. Pietiek ar kādu mazu  no interneta izdrukātu špargalku, lai to ideju attīstītu tālāk. Un ja tā sāk spēlēties ar virzieniem un krāsām, tad loģiski… normālas standarta vīriešu gumijas zābakos velkamās zeķes, vairs nav meistara cienīgs darbs. Tā top viens eksperiments pēc otra…

Lielākā problēma kā parasti ir – uzadīt otro zeķi no pāra. Pirmā jau ir interesanti – kas jauns un nebijis, bet sevi jāpiespiež uzadīt arī otru. Sorry, par nepiemēroto fonu. Nobildēju savu kāju uz Dobeles KN palodzes (ar skatu uz baznīcu 🙂 )Vienkārši parastas svītrainas zeķes…tikai tā raksta dēļ svītras zobainas sanākušas.

Oriģināli un interesanti. Noteikti labs rezultāts būtu no zeķu dzijas, te šoreiz izmantots tas, kas pa rokai gadījies.

______________________________________________________________________________________

Te ir zeķu pāris, kas uzadīts pēc bildes…man ir smuka ar roku aprakstīta A4 lapiņa, kur process aprakstīts. Uzmini nu, no kuras vietas sākts adīt!

Pareizi ir – sākot no pēdas virspuses centra. Sākumā uzadām sešstūri (pieaudzē katrā 2! kārtā) – tāds biki viļņains sanāk.Pēc tam 5 malu valdziņus atstāj uz pavediena, bet 6 malu turpina, veidojot purngalu, apakšdaļu utt. Pārējo ada uz 2 adatām, ja gribas, tad nobeigumu – valnīti adām pa apli. Nu smuki vai ne? Var tak to vidu krāsaini raibu no zeķu dzijas, bet pēdas daļu un papēdi no kā prastāka.To pēc tam būs vienkāršāk noārdīt un pieadīt no jauna ….nu tak nepiestāvēs tik filigrānai pēdas virspusei salāpīts papēdis.

_____________________________________________________________________________________________________

Vēl vienas zeķes no sērijas – nevaru atrast 5 vienādas adatas, jāiztiek ar 2ām. Ir redzētas dažādas , krāsainas, svītrainas versijas, bet tik elegantu zeķi, adītu uz 2 adatām savā kājā velku pirmo reizi

Mēģināju ar bultiņām sazīmēt virzienus. Patiesībā tas ir vēl elementārāk kā parasta “zeķe vulgaris”.

1.Uzmet tik valdziņus, cik uz 2 adatām parasti vajadzētu.Adām valnīti(protams turp-atpakaļ), pēc tam turpunām pēdas virspusi pāvu rakstā līdz pirkstu pamatnei.

2.Purngalā adām nepilnās, katras adatas galā neizadot pa 1 valdziņam (kamēr paliek vidū 1/3 no sākotnējiem valdz. Pēc tam adām purngala apakšpusi pakāpeniski pieadot pa 1 valdziņam adatas adatas galā.Kad sasniegts sākotnējais valdz.skaits – darbā iesaistīti visi valdziņi,

3.adām pēdas apakšpusi, katras adatas beigās pēdējo valdziņu saadot kopā ar virspuses malas valdziņu. Kad sasniegta tā vieta, kur vajadzētu sākties papēdim, adatas abās malās saada kopā 2 un 3 valdz. no malas. Atpakaļkārtā adām bez noraukšanas(valdz. skaits katrā 2. kārtā samazinās par 2) Tā turpinām, līdz uz adatas palikusi 1/3 no valdziņiem.

4.Turpinām adīt, katras adatas galā no noraukuma pīnītes uzlasot pa 1 valdziņam.Atkal jābūt sākotnējam valdziņu skaitam….un tā līdz valnītim.

Ir , protams vēl 100 un 1 versijas….

Advertisements

2 thoughts on “Citādas zeķes

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s